Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Interpol

11 Kasım 2011 - 19:18
Duyduğunuzda kim olduklarını anlamanız çok uzun sürmez. En başından beri rafine olan soundları, bugün hala onların en hayati özellikleri.

İlk albümleri ‘Turn On the Bright Lights’ ile müzik dünyasına sıkı bir giriş yapan Interpol, karanlık cd kapakları, donuk basları, ritmik gitar melodileri ile New York indie müzik sahnesinde önemli bir yere sahip.

Sesi, şarkı söyleme tarzı ve sözleri, 70’lerin en yaratıcı olma özelliğine sahip Joy Division’dan Ian Curtis’e oldukça bezetilen Interpol vokali 1978 doğumlu Paul Julian Banks’in Interpol albümleri arasında yarattığı ‘Julian Plenti Is... Skyscraper’ adlı bir de solo albümü bulunuyor.

Kendi isimlerini taşıyan 4. Stüdyo albümlerini 2010 yılında çıkardıktan sonra, en iyi işlerini beraber yaptığı ikonik basçıları Carlos Dengler’le yollarını ayıran grup zor zamanlar geçirdi. Carlos D.’nin ardından YYY’s gurubundan Dave Pajo ile çalışan Interpol üyeleri, geçtiğimiz Şubat ayında Pajo’nun ayrılık haberini kendi sayfasından iletti. Aynı gün, çaldığı gruplar arasında Animal Collective’de olan Brad Truax grubun yeni basçısı oldu.

Son albümleri olumlu-olumsuz bir çok yorum alan grubun herşeye rağmen kendi yörüngesinde devam ettiğini söylemek mümkün. Ne kadar donuk ve karanlık olsa da, her Interpol şarkısının özünde kanınızı ağır da olsa akıtacak enerji mevcut.

Diğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...