Radyo Eksen'de şu an :

dosya

DRC MUSIC

13 Kasım 2011 - 17:32
Aslen Blur’den tanıdığımız, The Good The Bad and The Queen’in solisti, Gorillaz’ın da beyni olan Damon Albarn, geçtiğimiz ay, kendisi gibi bir çok kollektif prdüktörü bir araya getirerek Dünya’da Afrika için ulusal bilinci arttırmayı hedefleyen bir albüm çalışması için Kinshasa’ya gitti.

Uzun çatışmalardan ve kötü yönetimden harap olan Afrika’nın ikinci büyük ülkesi Kongo Demokratik Cumhuriyetin’de 5 gün geçiren ekip, tüm geliri uluslararası yardım örgütü Oxfam’a verilecek albüm için yaklaşık 50 yerel müzisyen ile çalıştı.

Albarn, Warp Records’dan çıkacak Kinshasa One Two adını verdikleri albümün çıkış tarihini dijital olarak 4 Ekim fiziksel olaraksa 8 Kasım olarak belirtti.

Bilmnediğimiz bir çok enstrümanla tanışacağımız ve Afrika müziğinin tüm özelliklerini ileri görüşlü “beat”ler ile bizlere sunacak olan bu  albüm için beklentilerinizi yüksek tutmanız gayet doğal olacaktır.

Öyleki  DRC (Democratic Republic of Congo) adı altında bir araya gelen prodüktör isimlerini şöyle sıralamak mümkün; Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Dan The Automator, Jneiro Jarel, Richard Russell, Actress, Marc Antoine, Alwest, Remi Kabaka, Rodaidh McDonald ve Kwes.

DRC’nin tanıtım filmine ve albümün dinlenmeye hazır haldeki  3 parçasına http://drcmusic.org/kinshasa-one-two/ adresinden ulaşmak mümkün.

 

 
İncelemeyi Yapan : İrem Cana Berkel

Diğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...