Radyo Eksen'de şu an :

haberler

Cassius grubunun kurucusu, Fransız prodüktör Philippe Zdar, 52 yaşında hayatını kaybetti

20 Haziran 2019 - 12:13

Fransız elektronik müzik ikilisi Cassius’un yarısı Philippe Zdar, 19 Haziran akşamı Paris’teki bir apartman dairesinin penceresinden düşerek hayatını kaybetti.

Hubert Blanc-Francard ile kurduğu Cassius haricinde; prodüktör kimliğiyle de ikonlaşan Fransız müzisyen, bugüne kadar birçok müzisyen ve grupla çalıştı. Franz Ferdinand’ın son albümü 'Always Ascending'in prodüktörlüğünün yanı sıra; Phoenix’in Grammy Ödüllü 'Wolfgang Amadeus Phoenix', yine Phoenix’in 2000 çıkışlı ilk albümü 'United' ve 2013 tarihli 'Bankrupt!' albümünün prodüktörlüğünü üstlendi. Cat Power, The Rapture, Beastie Boys, Robyn, Hot Chip, Cut Copy, Chromeo, MC Solaar ve daha birçok önemli isim, Philippe Zdar ile çalışma fırsatı buldu.

Cassius’un yeni albümü 'Dreems' ise, tam da yarın piyasaya sürülmeyi bekliyordu. Philippe Zdar’ın bir başka albüm heyecanı da, prodüktör koltuğunda oturduğu yeni Hot Cip albümü 'A Bath Full of Ecstasy'’di.

Cassius’un '1999' başlıklı ilk albümü, 1999 yılında yayınladı. 

Cassius; Cat Power, Mike D (Beastie Boys), Pharell Williams, Ryan Tedder, Jaw ve John Gourley gibi isimlerle çalıştığı 'Ibifornia' isimli dördüncü albümünü, 2016 yılında piyasaya sürdü.Diğer haberler