SAKLADIĞIMIZ BİLETLER: KANAT ATKAYA & AHMET ULUĞ

İKSV’nin konaklama ve mekân sponsoru The Marmara Group’un sunduğu ‘Sakladığımız Biletler’in onuncu bölümünde; Pozitif’in kurucularından Ahmet Uluğ, Kanat Atkaya’nın konuğu oluyor.

Pozitif’in kurulma hikayesinde İKSV’nin etkisinden, kurumla olan sektörel ve kişisel bağlarını Kanat Atkaya ile paylaşan Ahmet Uluğ, konser organizasyonlarından, festivallerden bahsederken sanatçılarla kurdukları dialogları da paylaşıyor. Sohbetlerinde İstanbul Kültür Sanat Vakfı’yla yıllar içerisinde geliştirdikleri iletişimden, birlikte gerçekleştirdikleri organizasyonlardan bahseden Uluğ, sektöre dair deneyimlerini paylaşırken kişisel hikayelerine de yer veriyor. The Marmara Pera’da gerçekleşen sohbetlerinde, bölgeye dair anılarından, otelde gerçekleşen caz konserlerinden, zamanla dönüşen Beyoğlu’ndan bahsederken çok sayıda müzisyenle olan anılarına da yer veriyor. 

Rock’n Coke’tan Cappadox’a ve çok sayıda mekan ile festivale sohbetlerinde yer verirken; Sun Ra’dan Michael Lang’e uzanan anılar yolculuğunda İlhan Erşahin, Leonard Cohen, Ornette Coleman, Brooklyn Funk Essentials, İlhan Erşahin, Can Kozlu, Kerem Görsev gibi çok sayıda müzisyeni andıkları Sakladığımız Biletler 22 Ocak Pazar günü saat 11.00’de Radyo Eksen’de. 

‘Sakladığımız Biletler’ her Pazar 11.00’de, tekrarı Pazartesi 20.00’de Radyo Eksen’de.

PAYLAŞ :