ROSS HALFIN İMZALI EDDIE VAN HALEN FOTOĞRAF KİTABI HAZİRAN AYINDA SATIŞA SUNULUYOR

Veteran rock fotoğrafçısı Ross Halfin, önsözü Tony Iommi tarafından yazılmış yeni Eddie Van Halen kitabını duyurdu.

Van Halen'ın ilk İngiltere turnesinden Sammy Hagar dönemine kadar uzanan 'Edward Van Halen by Ross Halfin' başlıklı kitap, 124 dolar ve 1,528 dolar arası fiyatlarda, dört farklı versiyonla satışa sunulacak. Haziran ayında Rufus Publications aracılığıyla piyasada olacak kitap, ön siparişe açıldı.

'Rock müziğin çalma şeklini ebediyen değiştiren, rock'ın ikonik gitaristine' bir kutlama olarak sunulan 356 sayfalık kapsamlı kitapta, Ross Halfin'in kişisel arşivinden birçok klasik fotoğrafın yanı sıra daha önce hiç görülmemiş kareler de yer alacak.

Önsözüyle kitaba destek veren Tony Iommi; "Black Sabbath'ın Cross Purpose albümü üzerinde çalışırken, 'Evil Eye' adlı bir şarkı yapıyorduk. Eddie'ye bir şans vermesini teklif ettim. Bize katıldı ve tüm gitar sololarını çalmaya başladı. Kayıt hâlâ bir yerlerde duruyor, belki ileride bir noktada yayınlarız." şeklinde bir açıklamaya da yer verdi.

Yüksek kaliteli rock ve heavy metal fotoğraf kitaplarında uzmanlaşan Rufus Publications, daha önce; AC/DC, Led Zeppelin, Deep Purple ve Judas Priest gibi isimlere ait fotoğraf kitapları yayımladı.

PAYLAŞ :