NICK CAVE VE WARREN ELLIS'TAN YENİ BİR SOUNDTRACK KAYDI: 'WE ARE NOT ALONE'

Yakında vizyona girecek olan 'La Panthére des Neiges' belgeselinin, Nick Cave ve Warren Ellis imzalı soundtrack albümü, 'We Are Not Alone' adlı yeni bir şarkı eşliğinde duyuruldu. Film müziği, Invada/Lakeshore aracılığıyla 17 Aralık'ta çıkıyor; film ise 22 Aralık'ta ABD'de gösterime giriyor.

La Panthére des Neiges isimli belgeselde; vahşi yaşam fotoğrafçısı Vincent Munier ve roman yazarı Sylvain Tesson, Tibet vadilerinde, kar leoparları başta olmak üzere türüne az rastlanır hayvanların izini sürüyor.

Ellis, proje hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bu filmin kalbinde sizi çeken bir şey var. Bir gün sonra fark ettim ki, orijinal bir müzik bestelemek için ne gerekiyorsa yapmak istedim. Film, kendi müzikal sesine sahip olmayı hak ediyordu. Beş gün ayırdım ve Nick'e, bir günlüğüne tema şarkısı yazıp piyano çalmak için gelip gelemeyeceğini sordum. Filmi gördü ve dört gün kaldı. Sonunda, üzerinde çalıştığımız en güzel filmlerden biri olduğunu düşündüğüm şeyi yaptık. Bir proje üzerinde çalışmak en favori deneyimlerden biri oldu. Yıldızlar, onları daha önce hiç görmediğimiz tüm vahşi ihtişamlarıyla hayvanlardır ve insanoğlu, hayranlık ve merak içindedir."La Panthère Des Neiges:
01. L’attaque de Loups
02. Les Cerfs
03. Antilope
04. La Bête
05. Les Yaks
06. Des Affûts Elliptiques
07. Les Nomades
08. La Grotte
09. Les Princes
10. La Neige Tombe
11. Les Ours
12. Un Être Vous Obsède
13. L’apparition: We Are Not Alone

Cave ve Ellis son aylarda hayli yoğun bir temponun içerisinde. Ortaklık albümleri Carnage'ın takibinde, Nisan ayında 7 inçlik single Grief'ı yayınladılar. Bu ay, 2022 ABD turne programını açıkladılar. Ayrıca Nick Cave, The Electrical Life of Louis Wain filminde İngiliz sanatçı HG Wells olarak karşımıza çıktı.

PAYLAŞ :