NICK CAVE'İN OĞLU JETHRO LAZENBY HAYATINI KAYBETTİ

Nick Cave'in 31 yaşındaki oğlu Jethro Lazenby hayatını kaybetti. Oğlunun ölüm haberini kısa bir açıklama ile duyuran Cave, şu sözlere yer verdi; "Derin bir üzüntüyle, oğlum Jethro’nun vefat ettiğini söylemek durumundayım. Böyle bir zamanda aile mahremiyetine özen gösterirseniz minnettar oluruz."

Cave'in ikinci oğlu olan Jethro, 1991'de dünyaya geldi ve annesi Beau Lazenby ile Avustralya'nın Melbourne kentinde büyüdü. Jethro, babası ile 8 yaşındayken tanıştı. Bir süre modellik yapan Jethro, Corroboree (2007) ve My Little Princess (2011) gibi yapımlarda yer alarak oyunculuk deneyimi de yaşadı. Son zamanlarda ise fotoğrafçılık ile uğraşıyordu.

Jethro, annesi Beau Lazenby'ye saldırmak suçundan geçtiğimiz ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Bunun üzerine Jethro'nun avukatları, yakın zamanda kendisine şizofreni teşhisi konulduğunu ve bu durumun, davranışlarını etkilediğini bildirmişti. Duruşmaya bakan hakimin, kendisine madde bağımlılığı tedavisi görmesi ve iki yıl boyunca annesiyle temastan kaçınması talimatı vermesi üzerine, Jethro geçen Perşembe (5 Mayıs) Melbourne Cezaevi’nden kefaletle serbest bırakılmıştı.

Nick Cave'in 15 yaşındaki oğlu Arthur ise Temmuz 2015’te, Brighton yakınlarındaki Ovingdean'de bir uçurumdan düşerek yaşamını yitirmişti.

PAYLAŞ :