NICK CAVE 'CARNAGE' İSİMLİ YENİ ALBÜMÜ ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞINI DUYURDU

Geçtiğimiz haftalarda 2021 turnesinin tamamını iptal eden Nick Cave, bu boşluğu yeni bir albümle dolduracağının sözünü vermişti. Nick Cave cephesinden yeni gelişmeler beklenenden hızlı geldi.

The Red Hand Files platformunda, "Karantina nasıl geçiyor?" diye soran Tobias adlı hayranına; "karantinanın ilginç bir şekilde tanıdık geldiğini, geçmişte madde bağımlısı olduğu için kendini kapamanın ve insanlardan uzak yaşamının ne demek olduğunu iyi bildiğini" dile getiren Cave, uzun ve samimi cevabını bir müjdeyle sonlandırdı. "Sahneye çıkmanın yaşattığı heyecanı ve seyirciyle kurduğu bağı özlediğini" de söyleyen Cave, The Red Hand Files'ın bir önceki bölümünde söz verdiği gibi, yeni bir albüm için Warren Ellis ile stüdyoya girdiğini ve albümün adının ise 'Carnage' olduğunu açıkladı. Nick Cave & The Bad Seeds’in 18. albümü olacak 'Carnage'in yayınlanma tarihi henüz bilinmiyor.

Kasım 2019’da 'Ghosteen' isimli 17. albümünü piyasaya süren Nick Cave & The Bad Seeds, 2020'de çıkmayı planladığı dünya turnesinin bir kısmını pandemi nedeniyle 2021 yılına ertelemişti. Geçtiğimiz ay ise Nick Cave, nihai olarak 2021 turnesinin iptalini duyurmuştu.

PAYLAŞ :