KAREN DALTON BELGESELİ 'IN MY OWN TIME'DAN FRAGMAN YAYINLANDI

1993 yılında hayatını kaybeden folk ikonu Karen Dalton hakkındaki belgesel 'Karen Dalton: In My Own Time', 1 Ekim'de gösterime girecek. Dijital formatta, Greenwich Entertainment aracılığıyla 16 Kasım’da yayınlanacak.

Robert Yapkowitz ve Richard Peete tarafından yönetilen filmin yönetici yapımcılığını ise Wim Wenders, Light In The Attic Records ve Delmore Recording Society üstleniyor. Daha önce görülmemiş görüntülere ek olarak, filmde; Julia Holter tarafından bestelenen müzikler, Dalton'un günlükleri, Angel Olsen tarafından okunan şiirler ve aynı zamanda Nick Cave, Vanessa Carlton, Woodstock yaratıcısı Michael Lang ve daha fazlasıyla röportajlar yer alıyor. Karen Dalton: In My Own Time’ın fragmanı da paylaşıldı.

Belgeselin yönetmenlerinden gelen açıklamada; "Karen Dalton gibi sanatçılar genellikle trajik figürler, başarısızlıklar ve ihmalkar anneler olarak tasvir ediliyor. Bu, gerçekten yıkmak istediğimiz bir fikir. O zamanlar hayatı kendi şartlarına göre yaşamak çok cesaret isteyen bir şeydi." ifadelerine yer verildi.

Dalton'ın 'In My Own Time' albümünün 50. yıl dönümünü kutlamak için Light in the Attic, klasik 1971 tarihli kaydının yeniden düzenlenmiş hâliyle, yayınlanmamış şarkılar ve Nick Cave, Lenny Kaye ile Devendra Banhart'tan kısa notlar içeren genişletilmiş bir baskısını yayınlayacak.

PAYLAŞ :