IGGY POP, CHER, GRIMES GİBİ İSİMLERİN YER ALDIĞI 2022 PIRELLI TAKVİMİ TANITILDI

Geleneksel Pirelli Takvimi, müzisyenliğinin yanı sıra başarılı bir fotoğrafçılık kariyerine de sahip Bryan Adams imzalı 'On The Road' temalı 2022 baskısını tanıttı.

Adams, bu yılki takvim temasıyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: "2022 sayısının teması 'On The Road' çünkü son 45 yıldır bulunduğum yer orası; yol. Bir müzisyenin hayatı; yollardan, yolculuklardan, otellerde beklemekten ve kulis saatlerinden ibarettir."

2022 Pirelli Takvimi tam da bu konseptte çekildi. 1960'lı yıllardan bugüne dek uzanan dünya yıldızlarının, yollardaki ve turnelerdeki anlarından kareler barındırıyor. Iggy Pop, Cher, St. Vincent, Grimes, Rita Ora, Jennifer Hudson, Saweetie, Normani, Kali Uchis gibi müzisyenlerin yer aldığı projenin çekimleri, Los Angeles ve Capri'de gerçekleşti. 2022 Pirelli Takvimi'nin kapsamlı içerik videosunu burada bulabilirsiniz.1964 yılından bu yana basılan Pirelli Takvimi için bugüne dek Cindy Crawford, Christy Turlington, Kate Moss, Gisele Bündchen, Naomi Campbell, Laetitia Casta, Natalia Vodianova gibi süper modellerin yanı sıra ikonik aktrisler de poz Verdi. Nicole Kidman, Uma Thurman ve Kate Winslet, Julianne Moore ve Monica Bellucci bu isimlerden sadece bazıları.

'The Cal' olarak da bilinen Pirelli Takvimi tarihinde; Helmut Newton, Peter Lindbergh, Annie Leibovitz, Herb Ritts, Mario Testino, Bruce Weber, Mert Alaş, Patrick Demarchelier, Steven Meisel, Mario Sorrenti gibi üst düzey fotoğrafçıların çalışmaları yer aldı.

PAYLAŞ :