FLEET FOXES SOLİSTİ ROBIN PEKCNOLD İLE ŞARKI YAZMA ÜZERİNE ATÖLYE

Fleet Foxes solisti Robin Pecknold, Los Angeles merkezli müzik eğitimi kolektifi School Of Song ile iş birliğinde bulunarak şarkı yazarlığı üzerine dört haftalık çevrim içi bir eğitim vereceğini duyurdu.

Pecknold ile atölye çalışması için art arda 4 Pazar (16, 23, 30 ve 6 Şubat) buluşma gerçekleşecek. Farklı saat dilimlerine uyum sağlamak için günde 2 ders oturumu yapılacak.

Song Of Song web sitesine göre, "Her hafta derste tartışılan teknikleri kullanarak bir şarkı yazmak için bir ev ödevi verilecek. Öğrencilerin ödevleri doğrudan Pecknold tarafından notlandırılmayacak olsa da, kendisi her dersten sonra canlı bir soru-cevap oturumuna ev sahipliği yapacak.

Kurs, her hafta farklı bir konuya odaklanan dört bölüme ayrılacak. 'Process & Manifestos' başlıklı ilk bölüm; "bir şarkının yaratılmasının tüm yaşam döngüsünü" kapsayacak ve öğrencilere "müzikal ve lirik fikirlerin nasıl ortaya çıkarılacağını, müzikal bir vizyon geliştirerek tutarlılık elde edilmesini ve şarkı yazarı olarak takılması gereken birçok farklı şapkayı anlamak" üzerine bir oturum olacak.

Ertesi hafta ise 'Melody & Lyrics' üzerine bir eğitim verilecek. Melodi gelişiminin çeşitli araçlarına, ritmin akılda kalıcılığının önemine, sesler arasındaki ilişkiye, uzantıları ve ortak tonları kullanma ve uyumlaştırmayı barındıran melodileri yazma tekniklerine odaklanacak.

Sonraki adım da, Pecknold'un "şarkı sanatı ile bu yeni teknolojilerin kullanımı arasındaki farkı ve her ikisinin de yaratıcı süreç için önemini" tartışacağı; "yeni bakış açısı kazandırmak için müzikal teknolojileri kullanma" konusu işlenecek.

Robin Pecknold'ın şarkı yazarlığı üzerine vereceği online eğitim ile ilgilenenler burayı ziyaret edebilir.

PAYLAŞ :