DANIEL RADCLIFFE, WEIRD AL YANKOVIC'İ CANLANDIRIYOR

Fenomen parodi sanatçısı Weird Al Yankovic hakkında çekilecek 'Weird: The Al Yankovic Story' adlı yeni biyografi filminde Daniel Radcliffe’ın rol alacağı duyuruldu.

Senaryosunu Yankovic'in üstlendiği film, projede ortak yazar ve yürütücü yapımcı olarak yer alan Eric Appel tarafından yönetilecek. Prodüksiyonunun önümüzdeki ay Los Angeles'ta başlaması beklenen film, Roku üzerinden gösterime girecek.

Film hakkında konuşan Yankovic, şu sözlere yer verdi: "Son filmim UHF 1989'da çıktığında, hayranlarıma her 33 yılda bir, büyük bir sinema filmi yapacağıma dair ciddi bir söz vermiştim. Plana uyduğumuzu söylemekten dolayı çok mutluyum. Ve Daniel Radcliffe'in filmde beni canlandıracağı için kesinlikle çok heyecanlıyım. Gelecek nesillerin onu böyle hatırlayacağından hiç şüphem yok."

Basın açıklamasında ise şu ifadeler yer alıyor: "Hiçbir şeyi geride bırakmadığı, Yankoviç'in hayatının her yönünü, 'Eat It' ve 'Like a Surgeon' gibi ilk hitleriyle şöhret kazanmasından, ateşli ünlü aşk ilişkilerine ve meşhur ahlaksız yaşam tarzına kadar, hayatının her yönünü açığa çıkarıyor."

Bu arada, projenin tanıdık gelmesinin nedeni, Appel'in 2010'da Funny or Die için sahte bir Yankoviç biyografisine fragman yazıp yönetmesidir. Breaking Bad'den Aaron Paul'ün Yankovic olarak karşımıza çıktığı bu videoda; Olivia Wilde, Gary Cole, Patton Oswalt, Mary Steenburgen ve Paul Scheer de rol almıştı.

 

PAYLAŞ :