DAN AUERBACH İMZALI YENİ DR. JOHN BELGESELİ YOLDA

The Black Keys'in çok yönlü frontman'i Dan Auerbach, ilk uzun metrajlı filmi olacak Dr. John belgeselini duyurdu.

Auerbach, 2019 yılında hayatını kaybeden efsanevi müzisyen Dr. John hakkındaki belgesel için yaptığı açıklamada; "Dr. John'un, eşsiz bir birey ve Amerikan müziğinin büyük erime potasının parlayan bir temsilcisi olduğunu" söyledi. "Gizemli voodoo sahnesi personasından, gerçek ve mütevazı kişiliği Mac Rebennack’a (sokak şairi, aile babası, keş, Grammy ödüllü müzisyen) ve daha fazlasına dayanan bu belgesel, onu yeteri kadar iyi tanımayanlara rehber olacak. Hâlâ onun hakkında hiç bilmediğim yeni şeyler öğreniyorum ve umarım bu film, Dr. John'un hayat hikayesine mercek tutar." şeklinde konuştu.

RadicalMedia ve Impact Artist Productions iş birliğinde hayata geçirilen projenin yapımcıları arasında; Jon Kamen ve Jon Doran (RadicalMedia), Dr. John'un uzun süre menajerliğini üstlenen Ed Gerard ile Peter Himberger (Impact Artist Productions) ve bağımsız yapımcı Leopoldo Gout yer alıyor.

Dan Auerbach, son olarak Dr. John’un 2012 senesinde yayınlanan Grammy ödüllü 'Locked Down' albümünün prodüktörlüğünü üstlenmişti.

PAYLAŞ :