CORONA VİRÜS'Ü ATLATMA SÜRECİNDE İLK CANLI KONSER PERFORMANSI BJÖRK'TEN

Dünyada corona virüs mücadelesi devam ederken bir yandan da normalleşme adımları yavaş yavaş atılıyor. Sanatıyla her zaman öncü olmayı başarmış Bjork ise geleneği bozmadı ve yine bir ilke imza atarak farkını gösterdi. İzlandalı sanatçı, 'yeni dünya düzeninde' özel bir performans eşliğinde ilk seyircili konseri verecek.

9, 15 ve 23 Ağustos tarihlerinde Reykjavík’teki Harpa Hall’de gerçekleştireceği konserler, seyircili olmakla birlikte internet üzerinden canlı yayınlanacak. Björk’e bu konserlerinde, bugüne kadar kendisiyle çalışmış 100 civarı kadın müzisyen eşlik edecek. 'Björk Orkestral' olarak adlandırlan projede, her konserin kendine özel enstrümantal düzenlemesi olacak ve elektronik aletlere yer verilmeyecek.

Björk'ün, corona virüs ve Black Lives Matter hareketinden etkilenmiş kitlelerin, aynı zamanda bugüne kadar kendisiyle çalışmış kadın müzisyenlerin şerefine hayata geçirdiği projesinden elde edilecek gelir, kadınları ve çocukları korumaya yönelik faaliyet gösteren Kvennaathvarfið adlı kuruma bağışlanacak.

Björk, bu özel etkinliğin duyurusunu Instagram hesabından paylaştı. 

PAYLAŞ :