BEAK>'TEN SÜRPRİZ YENİ ALBÜM

Geoff Barrow’un krautrock etkileşimli projesi Beak>’in bu sene beklenen dördüncü albümü >>>>, beklenmedik bir anda (28 Mayıs'ta) yayınlandı.

Turne tarihleri arasında, Galler ve Bristol'da kaydedilen albüm için şu açıklama yapıldı: "Yıllar boyunca yüzlerce konser ve festivalde çaldıktan sonra turnelerin, müziği yazma sürecini etkilemeye başladığını ve artık kim olduğumuzdan emin olamadığımız bir noktaya geldiğini hissettik. Bu yüzden ilk albümümüzde olduğu gibi, sıfır beklentiyle ve sadece bir odada birlikte çalarak bulunduğumuz yere geri dönmeye karar verdik."

Geoff Barrow, Billy Fuller ve Will Young üçlüsünden en son 2018 yılında üçüncü Beak> albümü gelmişti. Bu ara süreçte ise, grup, çeşitli kayıtlar paylaşmaya devam etti.

Dördüncü albümle beraber, İngiltere ve Avrupa’yı kapsıyan bir Beak> turnesi de duyuruldu. Henüz İstanbul bu turne programına dâhil olmasa da, ileride olabilir...

Albümün iç ısıtan kapak görselinde ise Barrow’un 2023’te kaybettiği köpeği Alfie yer alıyor.Sistem karşıtı duruşu ve aktivist kimliğiyle tanıdığımız Geoff Barrow; bir yandan kurucusu olduğu plak şirketi Invada Records’ı yürütüp, bir yandan prodüktörlük çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da film müziklerine imza atmaya devam ediyor. Son olarak, bu yıl vizyona giren Alex Garland filmi ‘Civil War’ için stüdyoya girdi.

Portishead’in bir diğer yetenekli üyesi Beth Gibbons ise kariyerinin ilk solo albümünü bu sene çıkardı. 17 Mayıs’ta piyasaya sürülen ‘Lives Outgrown’ isimli albümün prodüktörlüğünü, James Ford üstlendi.

PAYLAŞ :